מה היא השתלת שיניים?

מעבר לאסתטיקה, שהיא חשובה מאוד בפני עצמה, לשיניים בריאות ולחיוך שלם יש תפקיד חשוב מאוד בחיי היום יום שלנו. שיניים חסרות יכולות להשפיע על מאפיינים רבים, ביניהם יכולת הדיבור התקינה שלנו והיכולת ללעוס כרגיל. בעבר, הטיפול הנפוץ לשיניים חסרות היה שיניים תותבות. אך זהו אינו פתרון קבוע והוא לא נוח כמו שיניים טבעיות וקבועות. השתלות שיניים התאפשרו הודות להתקדמות טכנולוגית גדולה בתחום רפואת השינים, והן נותנות מענה לנשירת או עקירת שיניים.

כיצד מתבצעת השתלות שיניים?

השתלות שיניים הפכו נפוצות מאוד בשנים האחרונות מכיוון שמדובר בטיפול פשוט יחסית, שנותן מענה רפואי ואסתטי כמעט מושלם לשיניים חסרות. תהליך הטיפול פשוט להבנה ולרוב אין במהלכו כל סיבוכים. ראשית, רופא השיניים מוודא שיש מספיק שטח עצם בלסת בשביל להשתיל בו את השן. לאחר מכן, מוכנס שתל אל העצם באמצעות קידוח. השתל מתפקד בתור שורש השן. על שתל המתכת "מוברגת" השן המלאכותית, שדומה במראה ובתחושה לשן אמתית, עמידה ויציבה.

שתלים לצורך יישור שיניים ולעומת שיניים תותבות

לעומת שיניים תותבות, השתלת השיניים היא פתרון טוב בהרבה לשיניים חסרות. ראשית, כיוון שניתן להשתיל גם שיניים בודדות, מה ששיניים תותבות לא מאפשרות. ניתן להשתיל שיניים לאורך כל הלסת, ולהחליף מספר רב של שיניים רקובות או כאלו שמיועדות לעקירה. השתלות שיניים יכולות גם לעזור בתהליך יישור שיניים, כאשר השתל המוחדר ללסת משמש בתור "עוגן" אליו נמשכות השיניים שדורשות יישור. שתל גם יכול להיות בשימוש לצד שיניים תותבות.

למה עליי לצפות לאחר הניתוח?

בין אם לצורך יישור שיניים או בשביל השתלת שן מלאכותית, תהליך התקנת השתל (כאשר מדובר על שתל בודד) אורך מספר דקות בלבד. לעומת זאת, אם נדרשת החלפה של מספר רב של שיניים, התהליך יכול לקחת מספר שעות. זהו תהליך עדין שדורש מקצועיות וניסיון. עם זאת, לאחר הניתוח, לא נדרשת תקופת התאוששות, וניתן לחזור הביתה ולהשתמש בשיניים החדשות מיד. ניתן לצפות לכאב מסוים באזור בלסת, כמו בכל ניתוח שקשור בחלל הפה ובשיניים, אך זה עניין זמני ופעוט לעומת התוצאה.

 

עיצוב אפיון ותכנות האתר www.site4rent.co.il
אתר זה מקודם על ידי עפר שקרון, התכנים באתר נכתבו בסיוע הצוות של כתיבת מומחים