מה הם המקרים בהם יש צורך בטיפולי חירום לשיניים?

רוב טיפולי השיניים, גם אם הם דחופים מאוד, לא צריכים להדאיג אתכם. סביר להניח שהרופא שלכם כבר נתקל במקרה כזה בעבר, ושיש לו את הפתרון הנכון עבורכם. כל מה שצריך לעשות זה לקבוע תור ולזכור להגיע. לעומת זאת, טיפול שיניים דחוף אינו סובל דיחוי והוא לא מקרה נפוץ. בדרך כלל, תדעו לזהות מקרה חירום שכזה, פשוט כי לא תוכלו להמשיך בשגרת היום עד שתטפלו בו. במקרים כאלו, חשוב לאתר רופא שיניים חירום במהירות האפשרית ולטפל בבעיה.

מהם דורש טיפול שיניים דחוף אצל מבוגרים?

טיפולי חירום לשיניים לא נדרשים בהכרח כאשר המקרה חמור במיוחד, אלא כשהבעיה דורשת טיפול מיידי שלא סובל דיחוי. כאב שיניים חזק במיוחד, שלא ניתן להתעלם ממנו ושהופיע בבת אחת, הוא דוגמה לאירוע שמצריך טיפול רפואי מיידי. כמוהו גם דימום דנטלי שאינו פוסק כעבור כמה דקות. מכה חזקה שגרמה לשבר בשן (שאינה שן חלב) או שגרמה לשן להתנדנד, גם היא נחשבת למצב חירום. אם כתר נפל, תצטרכו לקבל טיפולי חירום לשיניים וגם במקרה של נפיחות בחניכיים.

טיפולי חירום לשיניים בילדים

טיפול שיניים דחוף נדרש לילדים במקרים שונים מאשר מבוגרים. ילדים קטנים פגיעים יותר לחבלות קשות בשיניים ובלסת, ולכן חשוב לפנות לרופא במקרה של מכה חזקה, וכמובן שבמקרה של התנתקות שן כתוצאה מחבלה. במקרה כזה, חפשו רופא שיניים חירום ושמרו את השן שהתנתקה בתוך כוס חלב עד הטיפול, זה נכון גם במקרה של שבירת חלק מהשן. כך תגדילו את הסיכויים שניתן יהיה לחבר אותה בחזרה בניתוח. הניחו תחבושת עם קרח על הפה במטרה להפחית נפיחות באזור.

אתרו מראש רופא שיניים חירום

חשוב לדעת שישנן מרפאות שיניים רבות שפועלות 24 שעות ביממה, וכי לקופות החולים יש מוקדי חירום הערוכים לטיפול במצבים כאלו. רצוי לאתר מבעוד מועד את המוקדים הקרובים אליכם של קופת החולים שלכם, ולשמור את מספר הטלפון ואת הכתובת שלהם לטיפול מהיר במקרה חירום. כך תהיו ערוכים לכל מצב שלא יהיה.

 

עיצוב אפיון ותכנות האתר www.site4rent.co.il
אתר זה מקודם על ידי עפר שקרון, התכנים באתר נכתבו בסיוע הצוות של כתיבת מומחים