רפואת שיניים לילדים – מה זה אומר?

לא ברור למה, אבל אנשים נוטים לקשר רפואת שיניים ואורתודנטיה עם כאב וטיפולים מפחידים. יכול להיות שאלו כלי העבודה שמייצרים רעשים מאיימים שגרמו לתפישה המוטעית הזו. מה שלא תהיה הסיבה, ידוע שבדיוק כפי שמבוגרים חוששים להגיע למרפאת השיניים, ילדים פוחדים גם הם מהביקור ואפילו יותר. אבל דווקא בשנות החיים המוקדמות, חשוב להקפיד על היגיינת פה נכונה ועל טיפול ומעקב אחרי התפתחות השיניים. מחלקת הילדים של מרפאת השיניים נביה דנט מבטיחה להפיג את החשש ולהעניק טיפול נכון.

למה חשוב לקחת את הילדים אל רופא שיניים באופן קבוע?

לילדים, בניגוד לנוער ולמבוגרים, קשה יותר להבין את החשיבות של בריאות הפה. דברים כמו צחצוח קבוע ונכון של כל השיניים לאורך זמן רב, שימוש בחוט דנטלי ושטיפת הפה במי פה מיוחדים, לא נשמעים ברורים מאליהם לילדים, והם עלולים להתחרט על כך בעתיד. ביקור אצל רופא השיניים יבהיר לילדים את חשיבות הטיפול בשיניים, וגם יעניק כלים לשמירה נכונה על היגיינת הפה לאורך זמן. ביקור קבוע אצל רופא שיניים פעם בכמה חודשים, גם יאפשר מעקב אחרי התפתחות השיניים וטיפול מקדים בבעיות נפוצות אצל ילדים.

הסוגים הנפוצים ביותר של טיפולי שיניים לילדים

מרפאות שיניים רבות ממליצות על ביצוע טיפול איטום חריצים, לילדים שכבר התחילו להוציא את שיני הבינה שלהם. הטיפול מצפה את השיניים הטוחנות הקבועות בשכבת הגנה, שמונעת חדירת מזון וחיידקים לעומק השן, מה שעשוי לגרום לריקבון ולהוביל לטיפול שורש מורכב. ילדים רבים נזקקים גם לטיפולי יישור שיניים, שעדיף להתחיל אותם בגיל מוקדם ככל האפשר בשביל התוצאות הטובות ביותר. לשיפור ההגנה הטבעית של השיניים, ניתן לקבל גם טיפול לחיזוק והוספת פולורואיד על ידי טיפול מקומי, מהיר, פשוט וללא כאבים.

כיצד יכול רופא שיניים לילדים להרגיע פחדים נורמליים מפני מרפאת שיניים?

רופא שיניים לילדים מבין את הפחד של הילדים מפני המרפאה, בה כלים רבים ומשונים וטיפולים עם שמות ארוכים ומסובכים. מרפאת שיניים עם מחלקת ילדים מקצועית, תיקח את הזמן כדי לדבר עם הילד בגובה העיניים, להסביר בכנות את חשיבות טיפולי השיניים השונים ומה בדיוק עושה כל מכשיר במרפאה. ברגע שהילד יבין איך ייראה התהליך ומה בדיוק הולך לקרות, חלק גדול מהחששות יתפוגגו יחד עם חוסר הוודאות המאיים. הרופא יכול לתת לילד לנסות להפעיל חלק מהמכשירים ולראות שאין בעצם ממה לפחד.

במה שונה מחלקת האורתודנטיה לילדים של נביה דנט ממחלקות של מרפאות שיניים אחרות?

לעומת מרפאות שינייים אחרות, מחלקת האורתודנטיה של מרפאת נביה דנט היא סבלנית ונעימה במיוחד מול הילדים. צוות המרפאה המומחה, ובראשו ד"ר אחמד שרקייה, צבר נסיון רב בטיפול בילדים ובהרגעת חששות ופחדים, גם שלהם וגם של הוריהם. הותק רב השנים שצברו רופאי המרפאה איפשר להם לטפל במגוון רחב של מצבים שגרתיים ומצבי חירום, וכיום הם ערוכים לטיפול בכל צורך דנטלי הנדרש בכל גיל. המרפאה מציעה גם שירות ייעוץ לקראת טיפול, בו נמצא ביחד את הטיפול המתאים ביותר לילדכם, על פי גילו ומצבו הרפואי.

אנחנו עומדים לשירותכם – גם ביום וגם בלילה

ילדים קטנים, אפילו יותר ממבוגרים, חשופים למצבי חירום רבים כאשר מדובר בשיניים. ילדים נוטים לרוץ, להשתולל וגם ליפול לא מעט, מה שעשוי לגרום לפגיעות ופציעות באזור הפה. לשם כך מפעילה מרפאת נביה דנט מחלקת טיפולי חירום למבוגרים ולילדים, שפועלת 24 שעות ביממה וערוכה לתת מענה לכל צורך.

 

עיצוב אפיון ותכנות האתר www.site4rent.co.il
אתר זה מקודם על ידי עפר שקרון, התכנים באתר נכתבו בסיוע הצוות של כתיבת מומחים